Jak wyleczyć trądzik dzięki prawidłowej suplementacji?

Udostępnij:

Czy walka z trądzikiem musi wiązać się z koniecznością poddania się kuracji z użyciem antybiotyków? Czasami problem jest na tyle poważny, że żadna inna metoda leczenia nie daje nam większych szans na zakończenie się powodzeniem. Jeśli jednak zaczynamy działać wtedy, gdy problem nie jest jeszcze bardzo poważny, dostępne bez recepty suplementy diety z pewnością okażą się naszymi sojusznikami.

Czy suplementy diety zawsze działają?

Gdy sięgamy po produkty reklamowane jako te, które pozwolą nam raz na zawsze zapomnieć o problemach z trądzikiem, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście możemy liczyć na końcowy sukces. Tak naprawdę, kluczowe znaczenie ma nie ich nazwa i nie nazwa firmy, która odpowiada za proces ich produkcji, ale przede wszystkim skład takich tabletek. Na podstawie tego, jakie substancje zostały wykorzystane w procesie powstawania konkretnego preparatu, możemy odpowiedzieć na pytanie o to, czy jest on w stanie nieść pomoc, czy też nie. Zanim jednak zyskamy tę umiejętność, musimy dowiedzieć się, jakie składniki rzeczywiście mają wpływ na naszą cerę i mogą walczyć z trądzikiem.

 

Najważniejsze składniki walczące z trądzikiem

 

1. Cynk

Cynk znany jest przede wszystkim jako składnik odpowiedzialny za prawidłowy metabolizm węglowodanów oraz kwasów tłuszczowych. Warto jednak pamiętać i o tym, że bierze on udział w podziale komórek chroniąc je jednocześnie przed stresem oksydacyjnym. To właśnie ta funkcja cynku sprawia, że może być on skutecznym wsparciem w walce z trądzikiem, który może być, przynajmniej częściowo, wiązany właśnie z obecnością wolnych rodników.

2. Selen

Selen to przeciwutleniacz, którego niedobory są współcześnie zjawiskiem powszechnym. Nie jest to dobra wiadomość zwłaszcza, że nie tylko opóźnia on proces starzenia się skóry, ale również ma działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Jeśli zdecydujemy się na suplement diety niwelujący niedobory selenu, aby walczyć z trądzikiem, powinniśmy jednak uważać. Podczas jego przyjmowania nie należy przesadzać z ilością spożywanej witaminy C, ta bowiem osłabia wchłanianie selenu.

3. Beta-karoten

Nadmierna produkcja łoju będąca jedną z przyczyn problemów z trądzikiem, nie ma miejsca przez przypadek. Często informuje nas o niedoborach beta-karotenu w organizmie. Ten przeciwutleniacz ma zresztą także szereg dodatkowych zalet. Chroni ludzką skórę przed powstawaniem przebarwień, a jednocześnie sprawia, że wzrasta aktywność kolagenu. Jest też dla skóry naturalnym filtrem chroniącym ją przed szkodliwym promieniowaniem.

4. Kwasy omega-3

Choć kojarzymy je przede wszystkim ze składnikami, dzięki którym możemy liczyć na ograniczenie do minimum problemów z sercem, okazuje się, że kwasy omega-3 mają wpływ również na naszą skórę. Trądzik jest stanem zapalnym, one zaś są w stanie w naturalny sposób łagodzić go. Właściwie suplementowane być może nie sprawią, że zapomnimy o pryszczach, gdy jednak trądzik pojawi się, nie będzie aż tak dokuczliwy, wyeliminujemy bowiem ryzyko jego szybkiego rozprzestrzeniania się.

 

Jak się odżywiać i jakie zażywać suplementy...

Jak przetrwać menopauzę i nie zwariować? Każda kobieta nieco inaczej funkcjonuje w tym okresie, a profesjonalna pomoc może jej zaoferować jedynie lekarz. Warto jednak pamiętać, że...

Skuteczna suplementacja

Na naszej stronie znajdziesz artykuły oraz porady dotyczące suplementów diety.