Nie od dzisiaj wiadomo, że regularna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na samopoczucie.

Dlatego warto ćwiczyć regularnie. Ale co zrobi, gdy na jakiś czas zapomnieliśmy o ćwiczeniach!

Jak poprawić swoją kondycję?

W tym przypadku najlepiej sprawdzi się metoda małych kroków. W ten sposób unikniemy bolesnych zakwasów i kontuzji.  Na początek warto zacząć od spacerów. Z czasem możemy zwiększyć intensywność naszych ćwiczeń i zacząć biegać. Aby efekty były jeszcze lepsze postawny na różne rodzaje aktywności fizycznej. Możemy ćwiczyć na siłowni, wybrać się na jogę czy basen. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych preferencji.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że pozornie nieistotne nawyki również mogą wpłynąć pozytywnie na naszą kondycję fizyczną. Dlatego w miarę możliwości zrezygnujmy z windy na rzecz schodów. W ten sposób nie tylko spalimy sporo kalorii, to także świetna metoda walki z cellulitem. Regularne wchodzenie po schodach docenią zwłaszcza panie, bo to one najczęściej borykają się z pomarańczową skórką.

Równie dobrym pomysłem jest rezygnacja z samochodu na rzecz jazdy rowerem czy też spacerów. W ten sposób dbamy nie tylko o kondycję, ale i o środowisko naturalne oraz nasz domowy budżet. Należy pamiętać, że świetnym sposobem na poprawę kondycji jest bieganie.

Jak zmotywować się się do regularnych ćwiczeń?

Dobrym pomysłem są ćwiczenia w parze bądź grupie. Nie zawsze musimy inwestować w karnet na siłownię czy basen. W grupie możemy na przykład biegać czy jeździć na rowerze. Pomoc nam mogą również media społecznościowe. Warto powiedzieć naszym znajomym, że zamierzamy ćwiczyć regularnie. Z takiej publicznej deklaracji znacznie trudniej będzie się wycofać.

Jedno jest najważniejsze. Ćwiczenia zawsze powinny sprawiać nam przyjemność, dzięki temu będziemy chcieli trenować regularnie.