Pewnie nie raz spotkałeś się ze sloganami, które są typowe dla medialnych i popularnych trenerów personalnych. Hasła typu: „zrzuć 10 kg w 2 tygodnie!” lub „z nami zrobisz formę na lato w 10 dni!” itp. są często używane w środowisku fitness. Jednak czy udało się to Tobie lub komuś z Twojego otoczenia? Gdyby to było takie proste i szybkie, tak jak mówią to wielcy fit celebryci i mistrzowie reklamy, to po ulicach powinniśmy widzieć samych zawodników, którzy wędrują prosto ze sceny kulturystycznej. A jednak tak nie jest. Już teraz poznaj krótką, acz rzetelną prawdę na temat osiągania wymarzonej sylwetki z pomocą trenera personalnego.

Przereklamowani trenerzy personalni i popularne hasła reklamowe

Każda osoba zmagająca się z większą lub mniejszą nadwagą chciałaby szybko osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Szukają więc w takim przypadku jakichkolwiek porad, które w teorii powinny pomóc w kilka tygodni zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów. Niestety, zazwyczaj kończy się to tak, że mijają tygodnie a efektów wizualnych brak. Dodatkowo portfel zapewne się uszczuplił a zdrowie się pogorszyło. Spotkało Cię podobne doświadczenie?

Teraz muszę Ciebie uświadomić, że pewnie dałeś się nabrać jakiemuś trenerowi personalnemu. Takie piękne slogany brzmią naprawdę super, ale nie mają zupełnie odzwierciedlenia w życiu. W obecnych czasach branża fitness rozrasta się w przerażającym tempie. Na siłowniach jest coraz więcej ludzi, a trenerów personalnych możemy spotkać na każdym kroku. Niestety większość z nich nie ma ani zbyt dużej wiedzy teoretycznej, a co gorsza nie posiadają także odpowiedniego doświadczenia. Ale za to zrobili weekendowy kurs trenera personalnego i już biorą pod opiekę jak największa ilość podopiecznych, aby tylko zarobić na nich jak najwięcej pieniędzy. Przecież taki fitness’owy BOOM trzeba wykorzystać! Nie zdają oni sobie jednak sprawy, że praca nad formą fizyczną wymaga czasu i poświęcenia. Nie rozumieją, że swoim podopiecznym powinni wskazywać odpowiednią drogę, która będzie im towarzyszyła być może już do końca życia.

Poznaj też zalety jakie może Ci dać siłownia.

Czym powinien wyróżniać się rzetelny trener personalny?

Praca nad własnym ciałem wymaga czasu i poświęcenia. Właśnie to na samym początku powinien uświadomić Tobie profesjonalny trener personalny. Oczywiście można zrzucić 10 kg w 2 tygodnie, ale nie jest to ani zdrowe, ani efektywne, a już na pewno w okresie długoterminowym. Wraz z pomocą dobrego trenera personalnego na początku powinieneś opanować podstawy żywienia i treningu. Na efekty przyjdzie czas. Na początku warto skupić się na podstawach i je pielęgnować. Wyrobienie w sobie pozytywnych nawyków jest zdecydowanie ważniejsze, aniżeli szybkie efekty na siłowni. Otóż to właśnie te wyrobione nawyki żywieniowe oraz treningowe przełożą się w późniejszym czasie na to, że Twoja sylwetka się zmieni na lepsze i już nigdy nie wróci do poprzedniego stanu.